توالت فرنگی یکی از اجزای اصلی در سرویس بهداشتی است، بنابراین شناخت این محصول و انواع آن می تواند انتخاب آن را برای ما راحت تر کرده تا بتوانیم سرویس بهداشتی زیبا و ایده آل خود را خلق کنیم.

توالت فرنگی هایی که به طور معمول از گذشته استفاده می شده، بر روی زمین نصب می شود و تخلیه و خروجی آن عمدتا در کف قرار دارد. به فاصله مرکز لوله تخلیه در کف سرویس سهداشتی تا دیوار پشت آن در اصطلاح آکس گفته می شود که در انتخاب توالت فرنگی اهمیت دارد.

از مزایای استفاده از این نوع توالت ها:

  1. مقرون به صرفه تر از انواع دیگر آن
  2. نصب، تعمیر و نگهداری آسان تر

نوع دیگری از توالت های فرنگی، وال هنگ است. وال هنگ یا  wall hung که در لغت به معنای متصل به دیوار است و در بازار اصطلاحا به سرویس های بهداشتی گفته می شود که به دیوار  متصل می شود، از دیگر نام های رایج برای وال هنگ، والهنگ، توالت فرنگی توکار و توالت فرنگی دیواری و مدرن می باشد.

در این نوع از توالت های فرنگی، مخزن یا فلاش تانک آن که وظیفه ذخیره و تخلیه آب را دارد، به صورت مخفی در داخل دیوار قرار می گیرد و وال هنگ به آن متصل شده و تمامی وزن وال هنگ توسط این سازه فلزی مهار می شود و شما فقط ساختار نشیمن توالت فرنگی را می بینید.

از نکات مثبت استفاده از وال هنگ ها می توان به نکات زیر اشاره کرد:

  1. افزایش فضا به دلیل جاگذاری مخزن در داخل دیوار (راه حلی برای سرویس بهداشتی های کوچک)
  2. افزودن زیبایی و چهره ای آراسته تر و منظم تر به محیط سرویس بهداشتی
  3. نظافت آسان کف سرویس بهداشتی به دلیل نصب بالاتر از زمین و ایجاد فضای خالی زیر آن
  4. ظاهر مدرن تر و زیبا تر نسبت به توالت فرنگی
  5. صدای تخلیه کمتر به علت وجود مخزن و فلاش تانک در داخل دیوار

بازرگانی گلزار اتصال وارد کننده انواع توالت فرنگی و وال هنگ های دست ساز ایتالیایی المپیا OLYMPIA نماینده انحصاری برند المپیای ایتالیا در ایران و همچنین توالت فرنگی و وال هنگ (والهنگ، توالت فرنگی توکارو توالت دیواری، فرنگی دیواری) برند الپس ALPS تحت لیسانس الپس اسپانیا، تلفن تماس جهت بازدید از شوروم ۰۲۱۲۲۷۷۴۰۴۰