شیرالات توکار و نکات مهم در خرید آن

شیرالات توکار به دسته ای از شیرالات بهداشتی گفته می شود که تمامی مکانیسم آن اعم از کارتریج، دایورتور و تمامی لوله و اتصالات آن در داخل دیوار قرار گرفته و قابل رویت نمی باشد، تنها قسمت قابل رویت شیر قاب روی مغزی توکار آن به همراه هندل (دسته شیر) جهت باز و بسته کردن و تنظیم دما می باشد.

بعد از انقلابی که تولید کارتریج در صنعت شیرآلات به وجود آورد شاید بزرگترین تغییر در سالهای اخیر تولید شیرآلات توکار ساختمانی باشد، این شیرآلات مزایای بسیاری در مقابل شیرآلات سنتی و روکار دارد که از جمله آن می توان به راحتی در نظافت، پوسیدگی و زنگ زدگی بسیار کمتر، عمر بیشتر، اشغال فضای کمتر و چهره مدرن و زیبا تر نسبت به شیرآلات سنتی روکار می باشد. 

اما در خرید شیرآلات توکار باید به چند نکته توجه داشت:

  1. مهمتر از طراحی و ظاهر شیر توکار مغزی توکار یا اینفینیتی آن می باشد. کیفیت پایین مغزی توکار و ایجاد نشت آن چندین برابر شیرآلات رو کار و سنتی هزینه بر و خرابی بنایی بیشتری در مقایسه با شیرآلات روکار دارد
  2. خرید صرفا خود شیر به تنهایی عقلانی نیست و حتما باید بازویی سقفی یا دیواری، براکت، زانویی توکار، سردوش و شلنگ خریداری شده آن نیز با کاور روی شیر توکار هماهنگی کامل داشته باشد در غیر این صورت تمامی هزینه انجام شده جواب منفی خواهد داد و از نظر ظاهر اصلا زیبا نخواهد بود.
  3. قبل از خرید مغزی توکار شیرآلات توکار حتما از موجودی کاور روی آن و تنوعی که بعدا برای انتخاب کاور روی آن دارید اطمینان حاصل کنید زیرا بعد از نصب مغزی توکار فقط و فقط از کاور های همان برند از شیرآلات میتوانید خریداری کنید و هیچ برند دیگری نمیتواند بر روی مغزی شما نصب شود
  4. نصب شیرآلات توکار، کاری بسیار تخصصی و وقتگیر است، به هیچ عنوان از نصاب هایی که تخصص نصب شیرآلات توکار را ندارند استفاده نکنید زیرا بعد از اتمام  کار و نصب کاور رویی آن در صورت عدم توازن و تراز بودن بسیار ظاهر زشتی پیدا خواهد کرد و در صورتی که روشویی شیر توکار شما، به صورت آبشاری باشد احتمال سرریز آب به سمت عقب وجود دارد که تعمیر آن بسیار سخت و هزینه بر است.

  بازرگانی گلزار اتصال وارد کننده و نماینده انحصاری محصولات توکار و شیرالات بهداشتی توکار ایتالیایی NOBILI نوبیلی