کاربرد دکمه های توالت فرنگی (توالت فرنگی دو زمانه)

شاید دیدن تیتر این مقاله برای شما عجیب به نظر برسد اما مطالعات نشان داده است که بیش از ۷۰% مردم دنیا دلیل وجود دو دکمه با سایزهای مختلف را بر روی توالت فرنگی نمی داند و باز هم بیش از ۸۶% از مردم از مزایای آن استفاده نمی کنند. البته این درصد ها در اروپا و کشور های پیشرفته به مراتب کمتر است.

کاربرد دکمه های روی توالت فرنگی

بازرگانی گلزار با توجه به مشکلات آبی که کشور ما امروزه با  آن روبروست وظیفه خود دید که نسبت به این موضوع اطلاع رسانی بیشتری کند.

شاید که کمکی در جهت کاهش مصرف آب صورت بگیرد. 

توالت فرنگی دوزمانه 

امروزه بیشتر توالت های فرنگی چه از نوع واش دآن و چه از نوع سیفونیک دارای دو دکمه با سایزهای مختلف بر روی مخزن می باشند (البته به جز توالت های فرنگی با قیمت پایین که به همین دلیل معمولا فقط از یک دکمه استفاده می کنند که مکانیسم تخلیه ساده تر و ارزان تری نسبت به توالت فرنگی های دو زمانه دارند) به توالت فرنگی هایی که دارای دو دکمه بر روی مخزن خود برای تخلیه هستند توالت فرنگی دو زمانه گفته می شود.

کاربرد دکمه ها

کاربرد این دکمه های به این صورت است که یکی از دکمه ها (معمولا دکمه بزرگتر) فقط از نیمی از توان مخزن برای تخلیه استفاده می کند و یا به اصطلاح هالف فلاش عمل تخلیه را انجام می دهد که بیشتر مناسب تخلیه یورینال و یا کم حجم می باشد دکمه بزرگ برای تخلیه ۳ لیتر برای توالت فرنگی های ۳ و ۶ لیتری و ۴ لیتر آب برای توالت فرنگی های ۴ و ۸ لیتری و اما دکمه دیگر (دکمه کوچکتر) از تمام توان توالت فرنگی برای تخلیه استفاده می کند و یا به اصطلاح فول فلاش عمل تخلیه را انجام می دهد که مناسب برای تخلیه فاضلاب پر حجم می باشد.

فول فلاش و هالف فلاش

دلیل اینکه چرا دکمه کوچکتر فول فلاش و دکمه بزرگتر عمل هالف فلاش را در تخلیه توالت فرنگی به عهده دارد جنبه روانشناسی دارد زیرا معمولا مصرف کننده ها در عکس العمل های ناخودآگاه کارهای با درصد خطای کمتر را انجام میدهند و دکمه بزرگتر را فشار میدهند و این عمل باعث می شود که آب کمتری نسبت به حالت فول فلاش مصرف شود. 

شاید دانستن این نکته ها شما خریداران عزیز را مجاب کند تا هنگام خرید توالت فرنگی با کمی هزینه بیشتر گاها در حد ۱۰۰ هزار تومان و کمتر توالت فرنگی دو زمانه را خریداری فرمایید تا قدمی هرچند کوچک در راستای کاهش مصرف آب برداشته باشیم.

لازم به ذکر است که تمامی توالت فرنگی های الپس و توالت فرنگی های المپیا از نوع فرنگی دوزمانه می باشند.