امروزه سرویس بهداشتی به فضایی قابل توجه برای طراحان و مصرف کنندگان تبدیل شده است. تمرکز متخصصین طراحی و تکنولوژی‌های مدرن صنعت ساختمان بر این بخش؛ فضایی زیبا ، کارامد و آرامش بخش را برای دقایقی از روز فراهم می‌اورد.

شیرآلات تو کار (شیرآلات دیواری) به شیرهایی گفته میشود که توسط لوله های توکار تغذیه می شوند و تمامی مجموعه مکانسیم های آن از جمله لوله ها و اتصالات و مهم ترین بخش شیرآلات که مغزی آنها می باشد در داخل دیوار قرار گرفته و تنها بخش های قابل رویت در آنها قاب روی مغزی و هندل (دستگیره) به منظور باز و بسته کردن آب و تنظیم دمای آن است. در مقابل شیرآلات روکار (شیرآلات معمولی) شیرآلاتی هستند که بر روی کابینت ها، سینک ها و یا کاسه های روشویی نصب میگردند. نکته مهم در ارتباط با نصب شیرآلات توکار این است که باید پیش از مرحله نازک کاری در ارتباط با نوع شیرآلات مورد استفاده تصمیم گیری شده باشد به این دلیل که برای شیرآلات توکار نیاز است برای جایگذاری مغزی شیرآلات در دیوار فضای مناسب در نظر گرفته شده باشد.

شیرآلات توکار و شیرآلات روکار

انواع مغزی (IBox) شیرآلات توکار

شیرآلات توکار

مزایا :

  • طراحی زیبا و مدرن
  • نظافت راحتتر
  • نیاز به فضای کمتر
  • پوسیدگی و زنگ زدگی کمتر

معایب :

  • نصب پیچیده تر
  • دسترسی مشکلتر برای تعمیر

آنچه در تولید این محصولات نسبت به نمونه‌های روکار اهمیت ویژه می‌یابد؛ کیفیت تولید بخش‌های توکار مثل مغزی توکار (آی باکس) و کارتریج است در نتیجه از آنجایی که شاید تعمیر شیرآلات توکار سخت تر از شیرآلات معمولی باشد در صورتیکه شیرآلات توکار بدرستی نصب گردند نسبت به شیرآلات روکار به احتمال کمتری دچار مشکل خواهد شد. تنها بخش مصرفی شیرآلات کارتریج آنها است که در صورت خرابی تنها با برداشتن قالپاق به‌راحتی قابل تعویض خواهد بود. استفاده از مزایای ظاهری و فنی این دسته از شیرآلات مشروط بر کیفیت بالای بخش‌های توکار است زیرا به‌علت قرارگیری این بخش‌ها در داخل دیوار؛ استفاده از محصول بی‌کیفیت و نشت‌های احتمالی؛ هزینه‌های بیشتری نسبت به شیرآلات سنتی برای ساختمان به دنبال خواهد داشت.

شیرآلات توکار و شیرآلات روکار

شیرآلات توکار و شیرآلات روکار

انواع شیرآلات توکار:

شیر روشویی

شیرآلات توکار و شیرآلات روکار

شیر توالت

شیرآلات توکار و شیرآلات روکار

شیر حمام

شیرآلات توکار و شیرآلات روکار

شیرآلات توکار Nobili :

  کمپانی Nobili با حدود ۷۰ سال سابقه از معتبرترین تولیدکنندگان اروپایی شیرالات و دارنده عنوان باکیفیت ترین محصولات تولید ایتالیا بوده و تمامی قطعات آن در داخل کارخانه و بصورت تمام رباتیک تولید می‌شود.

ویژگی‌های منحصر بفرد محصولات Nobili :

  • تکنولوژی Cool body 
  • بی صدا بودن شیرآلات
  • تکنولوژی دو کلاچ دو مرحله ای به منظور کاهش مصرف آب
  • کارتریج برنجی

شیرآلات ایتالیایی ، مغزی شیرآلات ، شیرآلات لوکس شیرآلات ایتالیایی ، مغزی شیرآلات ، شیرآلات لوکس  شیرآلات ایتالیایی ، مغزی شیرآلات ، شیرآلات لوکس