حمام های مدرن یک احساس ساده وخالص ایجاد می کند. برای داشتن یک حمام مدرن حتما از اشکال و الگوهای هندسی ، خطوط صاف ، رنگ های مینیمال و مبلمان مدرن استفاده کنید.حمام شما به راحتی می تواند تبدیل به یک جایگاه مدرن برای تمیزی و راحتی بیشتر شود.

از آنجایی که حمام و سرویس بهداشتی مکان هایی هستند که ما هر روز از آنها استفاده می کنیم، اهمیت آن بسیار بیشتر از چیزی است که به آن بها می دهیم. از حمام های روشن و شاد ، تا حمام های پیچیده و در هم ور هم ، حمام های مدرن  مدت هاست که از حد انتظار فراتر رفته است. همین ریزه کاری های مدرن ، حمام های کسل کننده را به فضای فوق العاده آرام بخش و طراوت بخش تبدیل کرده است.  

مدرن قرون وسطی

طراحی مدرن قرون وُسطی مربوط به سبک طراحی ، گرافیک ، چیدمان و معماری اواسط قرن 19 یا مابین سالهای 1933-1965 می باشد . اشکال هندسی ، رنگ های طبیعی و خطوط مستقیم همه مرتبط با طراحی مدرن قرون وسطی میباشد. لوازم دکوری حمام از جمله مهمترین بخش برای شروع طراحی یک حمام مدرن است. مثلا با قرار دادن یک صندلی مدرن در گوشه حمام یا حتی یک مبل کوچک ، یک کانون ایجاد کنید. وقتی مدل شیرآلات ، آیینه و اکسسوری های حمام را انتخاب میکنید ، دنبال الگو ها و رنگ هایی باشید که در دسته بندی مناسب برای طراحی مدرن قرار می گیرند.

طراحی یک طرح است برای چیدمان المان ها به گونه ای که به بهترین شکل به هدف خاص رسید.

“چارلز ایمز

  

طراحی مینیمال و ساده

سادگی ، نقش کلیدی در طراحی مدرن دارد. فضای آزاد و ارگانیک را بدون هیچ هرج و مرج و به هم ریختگی نگه دارید ، از قفسه و کابینت های توکار برای مخفی کردن وسایل شخصی استفاده کنید. تمامی لوازم آرایشی و نظافت خود را بیرون از حمام نگه دارید چرا که این فضا برای آرامش و تمیزی است ، با گذاشتن وسایل غیرضروری ، این مکان را به هم نریزید. از کاشی و پس زمینه هایی با اشکال هندسی استفاده کنید تا بدون از بین بردن هویت مینیمال طراحی ، به آن شخصیت مدرن بودن اضافه کنید.

چند ایده برای دکور حمام ساده

 • قرار دادن آیینه های قاب دار با شکل هندسی روی دیوار حمام
 • با اضافه کردن گلدان های کوچک با گل سفید به قفسه ها، حس طبیعی بودن را به حمام اضافه کنید
 • تابلو های نقاشی قاب دار مدرن نصب کنید
 • آیینه های سرتاسری نصب کنید
 • ویترین بتونی با عناصر چوبی استفاده کنید
 • حوله های سفید و طوسی را جایگزین حوله رنگارنگ کنید

وان حمام ایستاده

وان های حمام ایستاده یک اصل در طراحی حمام مدرن است ، تعادل در طراحی یک کلید مهم است ، وان حمام خود را در جایی قرار دهید که باعث تقویت فنگ شویی حمام شود ؛ وسایل را واضح و متقارن قرار دهید. وان های حمام سنتی معمولا به شکل بیضی هستند ، اما یک وان حمام مستطیلی را امتحان کنید تا به حمام خود یک ویژگی کامل مدرنیته ببخشید.

فضای سبز

اضافه کردن فضای سبز به حمام باعث شکل گیری یک ارتباط بین فضای درونی و بیرونی حمام میشود.طراحی اُرگانیک ( فضای سبز) با طراحی مدرن مطابقت خواهد داشت ، یعنی فضای طبیعی بیرونی باید به راحتی با فضای درونی که طراحی می کنید مطابقت داشته باشد. به عبارتی دیگر،  با اضافه کردن یک یا دو گیاه آپارتمانی، فضای بیرون را به فضای داخل بیاورید.

نورپردازی

انتخاب نورپردازی یکی از حیاتی ترین بخش های طراحی مدرن مخصوصا در حمام است. تنوع در انتخاب نورپردازی بسیار زیاد و گسترده است. همان طور که گفته شد ، طراحی مدرن بر اساس اشکال هندسی و خطوط شکل میگیرد، پس این قانون را در هنگام خرید لوازم نورپردازی ، پنجره ، شومینه و دستگیره در ذهن داشته باشید. با این حال این موضوع را نیز به خاطر داشته باشید که کیفیت اجرای نورپردازی بسیار مهمتر از کیفیت خود وسایل نورپردازی است. استفاده از نور طبیعی ایده بسیار مناسبی برای حمام های مدرن است ، چرا که نور طبیعی جذابیت بیشتری به حمام شما می دهد.

کیفیت نور در اطراف ما ، تاثیر عمیقی روی تندرستی ما دارد ، پس نباید دست کم گرفته شود.

“توماس فوشس”

 

حمام های مدرن را به راحتی میتوانید با در نظر کردن مواردی که در این مقاله به آن اشاره کردیم ، به دست بیاورید. هیچ کدام از مواردی که ذکر کردیم اولویت کمتری نسبت به موارد دیگری ندارد ، پس تمام مواردی که گفته شد را در نظر داشته باشید تا یک حمام با حس و حال مدرن داشته باشید.

 • مبلمان قرون وسطی
 • طراحی ساده و مینیمال
 • وان حمام ایستاده
 • فضای سبز
 • نورپردازی

 

منبع: https://freshome.com/30-modern-bathroom-design-ideas-private-heaven/

طراحی مدرن حمام ، معماری داخلی حمام مدرن ، دکوراسیون حمام طراحی مدرن حمام ، معماری داخلی حمام مدرن ، دکوراسیون حمام 

طراحی مدرن حمام ، معماری داخلی حمام مدرن ، دکوراسیون حمام طراحی مدرن حمام ، معماری داخلی حمام مدرن ، دکوراسیون حمام 

طراحی مدرن حمام ، معماری داخلی حمام مدرن ، دکوراسیون حمام طراحی مدرن حمام ، معماری داخلی حمام مدرن ، دکوراسیون حمام