اخبار و مقالات مرتبط

اولین گردهمایی نمایندگان فروش شرکت گلزار اتصال
مقایسه دوسیستم تخلیه در توالت فرنگی های مدرن، سیستم تخلیه siphonic و سیستم تخلیه wash down
فلاش تانک های توکار استراکچر توکار فلاش تانک الپس فلاش تانک ایران فلاش تانک گبریت والهنگ توالت فرنگی والهنگ الپس
شیرآلات توکار و شیرآلات روکار
نصب بیلبورد شیرآلات ایتالیایی ویسن تین در جاده ساحلی بندرعباس
کاربرد دکمه های روی توالت فرنگی توالت فرنگی دوزمانه

چه نوع فلاش تانک توکاری برای فضای من مناسب است؟

فلاش تانک توکار فروش فلاش تانک فلاش تانک وال هنگ فلاش تانک دیواری

معرفی انواع استراکچر ( فلاش تانک توکار)

نویسنده: صونا تاجیل رو

 

با توجه به افزایش روزافزون وال هنگ یا همان توالت فرنگی­های دیواری، چگونگی انتخاب نوع صحیح فلاش تانک توکار بر اساس شرایط محیطی و پتانسیل‌های سازه‌ای در هر پروژه از سوالات اساسی است که مصرف کنندگان با آن مواجه می­‌شوند. نکته‌ی اساسی که انواع مختلف این محصول را از هم متمایز می­‌کند این است که تحمل وزن وال هنگ و فلاش تانک بر عهده­‌ی کدام قسمت است و این بار به کجا منتقل می‌­شود؟ برای پاسخ به این مسئله در شرایط سازه­ای متفاوت، انواع مختلف فلاش تانک ­های توکار طراحی شده‌ا­­­­ند در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که انواع مختلف این محصول چه تفاوت‌هایی باهم دارند و هریک مناسب چه فضاهایی هستند.


 

۱-فلاش تانک توکار استاندارد: این نوع از استراکچر توکار که به آنها نیم فریم هم گفته می‌شود به تنهایی وزن والهنگ را تحمل نکرده و ویژه ی نصب به دیوارهایی مانند انواع دیوارهای بلوکی اعم از آجر، سفال، بلوک سیمانی و انواع دیگر مصالح است که دارای سختی مناسب و قابلیت باربری هستند. به این صورت که فلاش تانک داخل دیوار نصب شده و با ملات سیمانی پوشیده می‌شود. فلاش تانک دیواری فلاش تانک دیواری

 

استراکچر توکار الپس فلاش تانک

 

۲-فلاش تانک توکار بدون فریم (زمینی) : قابلیت باربری نداشته و باید به دیوار سازه‌ای متصل شود. معمولا جهت نصب به سرویس ایرانی استفاده می‌شود و بدلیل نبود وزن والهنگ روی فلاش تانک فاقد فریم است. کاربرد دیگر آن جهت نصب به فرنگی‌های بک تو وال ( فرنگی زمینی با فلاش تانک مخفی ) است . فروش فلاش تانک فروش فلاش تانک

استراکچر توکار الپس فلاش تانک

۳-فلاش تانک توکار تک پایه: این نوع از فلاش تانک توکار را هم می‌توان برای دیوارهای آجری و بنایی استفاده کرد و هم بخاطر ادامه یافتن فریم تا زمین و پیچ شدن پایه‌ها به آن، بخشی از وزن وال‌هنگ به زمین منتقل می‌شود و در صورت پیش ساخته بودن دیوار (dry wall ) نیز می‌توان از مدل تک پایه  استفاده کرد.

 

استراکچر توکار الپس فلاش تانک

 

۴-فلاش تانک توکار دوپایه یا دوبل: این نوع از فلاش تانک به پایه‌های خود که در ۴ نقطه به زمین پیچ می‌شوند متکی بوده که اصطلاحا به آن self-standing  هم می‌گویند و مانند مورد قبل می‌تواند به هردونوع بنایی و پیش ساخته متصل شود. پس اگر فضای شما دارای دیوار پیش ساخته و یا دیوارهای کنافی است می‌توانید با اطمینان کامل از تحمل وزن وال‌هنگ، از این مدل فلاش تانک استفاده کنید.

استراکچر توکار الپس فلاش تانک

۵-فلاش تانک توکار back-to-back : این نوع از استراکچر توکار که دارای دو مخزن مجزاست این قابلیت را دارد که دو وال هنگ از دوطرف به آن متصل شوند. عمده استفاده‌ی این مدل در مکان‌هایی است که دو سرویس کنار هم قرار گرفته و با یک دیوار از هم جدا می‌شوند و دو وال هنگ به صورت پشت به پشت به طرفین این دیوار جداکننده متصل می‌شوند.

در چنین شرایطی میتوان بجای استفاده از دو استراکچر مجزا، از یک مکانیزم بک تو بک استفاده کرد و علاوه بر صرفه جویی در فضای سرویس، از لوله کشی اضافی برای فاضلاب نیز خودداری کرد. چرا که در این مدل از فلاش تانک، از یک خروجی فاضلاب برای هردو وال هنگ استفاده می‌شود. درصورتی که مخازن استراکچر توکار دارای ضخامت ۸ سانتی متری باشند، حداقل ضخامت مورد نیاز دیوار برای استفاده از این مدل، ۲۴ سانتی متر است. در این مورد نیز دیوار می‌تواند پیش ساخته و غیرباربر باشد چرا که فریم، تمام قد بوده و با پیچ شدن پایه‌ها به زمین وزن وال هنگ ها تماما به زمین منتقل می‌شود.

استراکچر توکار الپس فلاش تانک

استراکچر توکار الپس فلاش تانک استراکچر توکار الپس فلاش

بر این اساس هریک از انواع فلاش تانک توکار که توضیح داده شد می‌تواند به نیازهای نوع خاصی از سیستم سازه ای و فضای موجود در سرویس‌های بهداشتی پاسخ دهد و از صرف فضای اضافی، لوله کشی اضافی و یا پرداخت هزینه‌ی اضافی برای فریم استراکچر جلوگیری نماید.

فلاش تانک های شرکت Alps با مکانیزم اسپانیایی، تمام انواع گفته شده فلاش تانک را ارائه نموده و شرکت گلزار به عنوان تنها نماینده واردکننده ی این محصول در ایران با ارائه ی گارانتی مادام العمر، کیفیت انتخاب شما را تضمین می‌نماید.

استراکچر توکار الپس استراکچر توکار الپس فلاش تانک توکار فلاش تانک اولی فلاش تانک گبریت فلاشتانک فلاش تانک ایران فلاش تانک شوآب فروش فلاش تانک فلاش تانک دیواری فلاش تانک ادل tgha jhk; tghajhk;

تفاوت توالت های فرنگی ریملس RIMLESS و عادی

توالت ریملس Rimless چیست ؟

نویسنده: سعید حاجی حسنی

 

در توالت های جدید ریملس (Rimless)، عدم وجود لبه آبریز  باعث شده تا تمامی قسمتهای کاسه توالت قابل دسترسی باشند و هیچ لکه و جرمی از دید و دسترس پنهان نمیشود و به همین دلیل این نوع ازتوالت ها از نظر بهداشتی برتری بسیاری به انواع دیگر دارند.


در توالت های فرنگی قدیمی معمولا به خاطر وجود لبه در محل آبریز به داخل کاسه توالت و نوع طراحی آنها امکان دسترسی آسان جهت تمیز کردن در برخی از قسمت های توالت فرنگی وجود ندارد. در نتیجه جرم و آلودگی به مرور زمان در آن قسمت ها بیشتر و بیشتر می شود.

در توالت های جدید ریملس (Rimless)، عدم وجود لبه آبریز  باعث شده تا تمامی قسمت های کاسه توالت قابل دسترسی باشند و هیچ لکه و جرمی از دید و دسترس پنهان نمی ماند. به همین دلیل این نوع از توالت ها از نظر بهداشتی برتری بزرگی نسبت به انواع دیگر دارند.

در تصویر زیر می توان به وضوح تفاوت در نحوه نظافت بین این دو مدل را با هم مقایسه کرد.

توالت ریملس

نحوه کارکرد این توالت ها چگونه است؟

یکی از تفاوت های چشمگیر این مدل از توالت ها که موجب برتری دو چندان آن نسبت به گونه های دیگر می شود نحوه ی فلاش یا تخلیه آب می باشد. در مدل های ریملس به دلیل اینکه آب به صورت یکنواخت تخلیه میشود، به همه سطوح میرسد و بر خلاف توالت فرنگی های دیگر، توسط نازلهای خروجی متداول تقسیم بندی نمی شود.همین موضوع باعث شده تا هیچ ردی از آب به صورت رسوب در دراز مدت بر جا نماند.همچنین از نظر بهداشتی نیز این سیستم تخلیه بسیار برتر عمل می کند.

توالت ریملس

از نظر ظاهری و در نگاه اول تفاوتی در ظاهر توالت های Rimless و Rimmed  وجود ندارد ولی به محض باز کردن درب توالت متوجه این تفاوت خواهید شد. هنگام لمس کناره های داخل کاسه میتوان پی برد که هیچ نازلی در اطراف وجود ندارد. ولی همانطور که در تصویر مشاهده می کنید تخلیه آب معمولا از قسمت پشت توسط دو خروجی در چپ، راست و یک تا چند نازل به سمت پایین انجام می گیرد.

توالت ریملس

مزایای استفاده از این توالت ها چیست؟

 • بهداشتی بودن و نظافت آسان:

به دلیل نحوه تخلیه و رسیدن آب به تمام نقاط کاسه ی توالت و همچنین دسترسی کامل به تمامی قسمت های بدنه جهت نظافت

توالت ریملس

 • صرفه جویی در مصرف آب :

طراحی خاص سیستم تخلیه در توالت های ریملس باعث صرفه جویی حداقل ۳۰ درصدی در مصرف آب می شود.

 

توالت ریملس

 • صدای بسیار کمتر در هنگام فلاش کردن :

تولید صدای کمتر به دلیل عدم وجود سوراخ های متعدد جهت تخلیه آب مخزن یکی دیگر از مزایا و مشخصه های بارز این نوع توالت ها می باشد.

 • طراحی مدرن و امروزی:

حذف برخی پیچیدگی های متداول در سیستم تخلیه، باعث آزادی بیشتر در طراحی شکل ظاهری این مدل از توالت فرنگی ها شده و منجر به نوآوری و تنوع در اشکال آن ها شده است.

 • مقرون به صرفه بودن:

در نهایت قیمت تمام شده توالت های ریملس بسیار اقتصادی و بعضا پایین تر از مدل های عادی داخل بازار می باشد و همین امر به همراه مزیت هایی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم باعث شده آینده بسیار خوبی را برای توالت های فرنگی Rimless  پیش بینی شود.

وال هنگ یا توالت فرنگی های توکار

وال هنگ چیست؟

نویسنده: مرضیه سعادتی

 

تجهیزات والهنگی به طور کلی لوازم و تجهیزاتی است که به جای داشتن پایه، از دیوار آویزان می‌شوند اما به طور خاص‌تر توالت‌های وال هنگی توالت‌هایی هستند که قابل اتصال به دیوار است یعنی به نوعی یک کاسه‌ی فرنگی ست که فلاش تانک  آن بصورت مخفی داخل دیوار قرار می‌گیرد و وال هنگ از طریق دو پیچ مخصوص ضد زنگ بر فلاش تانک سوار می‌شود.


 

امروزه با کوچک‌تر شدن منازل و به دنبال آن فضای تخصیص یافته به سرویس‌های بهداشتی نیاز به طراحی‌های مدرن‌تر بیشتر و تمایل افراد به استفاده از محصولات وال هنگی که  فضای کمتری را اشغال می‌کنند به مراتب بیشتر شده است.

تجهیزات وال هنگی به طور کلی لوازم و تجهیزاتی است که به جای داشتن پایه، از دیوار آویزان می‌شوند اما به طور خاص‌تر توالت‌های وال هنگی توالت‌هایی هستند که قابل اتصال به دیوار است یعنی به نوعی یک کاسه‌ی فرنگی ست که فلاش تانک آن بصورت مخفی داخل دیوار قرار می‌گیرد و وال هنگ از طریق دو پیچ مخصوص ضد زنگ بر فلاش تانک سوار می‌شود.

در نتیجه با حذف پایه‌های جاگیر و نیازمند فضا و با استفاده از لوله کشی و تجهیزات و استراکچر توکار در استفاده از فضا صرفه جویی جدی‌تری خواهد شد و همچنین ظاهر لوکس‌تری را نیز به سرویس بهداشتی شما می‌بخشد.

 

مشخصات کلی توالت فرنگی‌های وال هنگ شامل چه مواردی می‌شود؟

 • سیستم تخلیه در وال هنگ‌ها واش دان و یا سیفونیک هست که به موجب آن ساختار ظاهری و داخلی کاسه تغییر خواهد کرد.
 • در والهنگ ها فاصله‌ی دو پیچ اتصال به فلاش تانک را آکس می‌گویند که این آکس می‌تواند ۱۸ یا ۲۳ سانتی متر باشد و برای انتخاب والهنگ یکی از مشخصه‌های اصلی و اساسی ست.
 • والهنگ به علت وجود مخزن و فلاش تانک داخل دیوار صدای تخلیه کمتری تولید خواهد کرد.
 • ارتفاع نصب والهنگ از سطح زمین بین ۳۵ سانتی متر( برای کودکان) تا ۶۵ سانتی متر قابل تنظیم است.
 • در والهنگ‌ها تحمل وزن بر عهده‌ی مخزن اصلی یا همان فلاش تانک است که بر اساس کیفیت آن تا ۴۰۰ کیلوگرم را تحمل خواهد کرد.

 

والهنگ

مزایای استفاده از توالت فرنگی وال هنگ

 • مقاومت و استحکام بالا

تجهیزات والهنگ به علت سوار شدن بر پایه‌های آهنی استراکچر و تکیه بر دیوار محل نصب از مقاومت بیشتری نسبت به تجهیزاتی که توسط پیچ به دیوار متصل می‌شوند برخوردار است.

 

والهنگ

 • استفاده‌ی بهینه از فضا:

وال هنگ‌ها در مدیریت بهینه‌ی فضا الویت بیشتری دارند زیرا فلاش تانک و تجهیزات جانبی آنها درون دیوار قرار گرفته و تنها کاسه‌ی توالت در معرض دید است پس فضای کمتری را اشغال کرده و موجب زیبایی هرچه بیشتر سرویس بهداشتی شما خواهد شد و از همون رو مورد استقبال و پسند هرچه بیشتر طراحان داخلی است.

 • تولید صدای کمتر:

حتما شما هم تجربه‌ی استفاده از توالت‌های فرنگی با صدای زیاد مکانیزم سیفون را داشته‌اید، یکی دیگر از مزایای والهنگ‌ها صدای بسیار کم فلاش تانک هنگام تخلیه‌ی آب است که این از جمله فواید وجود استراکچر یا همان فلاش تانک داخل دیوار هست.

 • قابلیت تنظیم ارتفاع برای نصب:

همانطور که پیش از این نیز گفتیم ارتفاع نصب والهنگ از سطح زمین بین ۳۵ سانتی متر( برای کودکان) تا ۶۵ سانتی متر قابل تنظیم است.

 • نظافت و شستشوی آسان‌تر:

نظافت در والهنگ‌ها از آن رو آسان‌تر است که پایه‌ی توالت فرنگی در شستشوی کف مزاحمت ایجاد نکرده و از پشت نیز کاملا مماس با دیوار قرار می‌گیرد.

 • مصرف کمتر آب: تکنولوژی استفاده شده در سیستم آب رسانی وال هنگ‌ها می‌تواند مصرف آب را تا ۳۰ درصد کاهش دهد.

 

والهنگ

فلاش تانک یا استراکچر توکار وال هنگ ( Flush Toilet یا Flush Tank)

فلاش تانک یا استراکچر توکار وال هنگ چیست؟

نویسنده: محبوبه طاهری

 

مزیت تجهیزات وال هنگی در دنیای امروز بیشتر مربوط به اشغال فضای کمتر در محیط، زیبایی فضا و همچنین امکان تمیزکردن فضای زیر وال هنگ ها می‌باشد.

درمورد استفاده از سرویس‌های بهداشتی وال هنگ که اکنون به جای توالت فرنگی‌های زمینی درحال توسعه می‌باشد نیز به همین شکل است.

 


وال هنگ ( Wall Hung ) به معنای آویزان و معلق از دیوار است، یعنی تجهیزاتی که به دیوار نصب میشوند بدون اینکه بر روی زمین قرار بگیرند و تحمل وزن آنها بر عهده دیوار میباشد.

 

مزیت تجهیزات وال هنگی در دنیای امروز بیشتر مربوط به اشغال فضای کمتر در محیط، زیبایی فضا و همچنین امکان تمیزکردن فضای زیر وال هنگ ها می‌باشد.

درمورد استفاده از سرویس‌های بهداشتی وال هنگ که اکنون به جای توالت فرنگی‌های زمینی درحال توسعه می‌باشد نیز به همین شکل است.

علاوه براین موارد، کاهش صدا، نظافت بهتر و صرفه جویی در مصرف آب را نیز به همراه دارد. و باتوجه به توکار بودن تجهیزات مربوطه امکان خرابی و تعویض قطعات بسیار کمتر است.

البته نصب وال هنگ درمقایسه با توالت فرنگی دارای تفاوت‌هایی نیز هست.

برای نصب تجهیزات توکار و همینطور فلاش تانک توکار وال هنگ، آماده سازی محل نصب به شرح زیر می‌باشد:

اولین قدم ایجاد فضای کافی در دیوار حامل است، که بسته به ضخامت استراکچر مورد بحث از ۸ تا ۱۲ سانتی متر متغیر است. در ساختمان‌های در حال ساخت مشکلی وجود ندارد چون بنا بر ضخامت دیوار، استراکچر را انتخاب می‌کنند. اما در مورد بازسازی اماکن و منازل، در صورتیکه قصد تغییر نوع سرویس بهداشتی از توالت فرنگی به وال هنگ را داشته باشند رعایت برخی موارد الزامیست:

 1. درابتدا باید ضخامت دیوار، مورد بررسی قرار بگیرد.
 2. سپس به اندازه ابعاد فلاش تانک باید دیوار مورد نظر را تخریب کرد.
 3. باتوجه به متفاوت بودن تجهیزات و لوله کشی باید این موارد تعبیه شود.
 4. خروجی فاضلاب حتما باید در دیوار قرار گرفته باشد.

ازنظر قیمت تقریبا هزینه فلاش تانک و وال هنگ با توالت فرنگی متفاوت است.

و نکته آخر این است که تحمل وزن استراکچر ( فلاش تانک ) های موجود در بازار تا ۴۰۰ کیلوگرم است و بهتر است استراکچر توکار و کاسه وال هنگ انتخابی از شرکتی معتبر و کالای با کیفیت انتخاب شود.

تکنولوژی ECO MODE در شیرآلات لوکس

تکنولوژی ECO MODE
تکنولوژی ECO MODE

تکنولوژی ECO MODE در شیرآلات لوکس

نویسنده: ساناز صادقی

 

زیبایی در شیرآلات لوکس ساختمانی یک امر مهم است اما باید این را در نظر گرفت که همگام شدن برای داشتن محیط زیست بهتر و دوستانه­تر با تکنولوژی ECO MODEشیرالات لوکس نوبیلی باعث این اتفاق مهم می­شود.

 


 

رویداد بسیار مهم در تولید شیرآلات لوکس نوبیلی صرفه جویی در مصرف آب و انرژی روزانه است و درواقع تکنولوژی ECO MODE در راستای کاهش مصرف انرژی آب کمک می­کند.

زیبایی در شیرآلات لوکس ساختمانی یک امر مهم است اما باید این را در نظر گرفت که همگام شدن برای داشتن محیط زیست بهتر و دوستانه‌­تر با شیرالات لوکس نوبیلی باعث این اتفاق مهم می‌­شود.

بدین شکل، وقتی که هندل روشویی در مرکز شیرروشویی قرار می­‌گیرد از شیر فقط آب سرد را خواهیم داشت و مانع از گرم یا داغ شدن آب می‌­شود و این به طور چشمگیری در صرفه جویی انرژی آب در شیرالات لوکس با کیفیت تاثیر می­‌گذارد .

در روشویی­‌های دیگر هندل به صورت عادی ۹۰ درجه به چپ و ۹۰ درجه به راست حرکت می­کند در واقع ۱۸۰ درجه آزادی عمل به شما می‌­دهد در روشویی با تکنولوژی ECO MODE  برای اینکه در مصرف انرژی صرفه جویی بشود برای گرم کردن آب فقط ۹۰  درجه به سمت چپ حرکت می­‌کند یعنی بدین صورت که شما شیر روشویی را باز می­‌کنید و شیرروشویی به شما آب سرد را می‌دهد، هر چقدر هندل را به سمت چپ حرکت ­دهیم آب از سردی به سمت گرمی متمایل می‌شود.

این مسئله باعث می­‌شود وقتی هندل را باز می­‌کنید در ابتدا همیشه آب سرد را دارید ولی در صورت عادی زمانی که شیر روشویی را باز می­‌کنید میکس آب سرد و گرم جریان پیدا می­‌کند .در کل از مصرف انرژی ¼ کاسته خواهد شد که یعنی ۷۵% صرفه جویی در انرژی و این برای هتل­‌ها و مراکز بزرگ بسیار به صرفه خواهد بود که مصرف انرژی به راحتی به نصف مصرف پیشین خود خواهد رسید.

خدمات پس از فروش

جهت دریافت خدمات گارانتی با شماره ۲۲۷۷۴۰۴۰ داخلی ۱۰۲ تماس بگیرید

برای مراجعه به دفتر خدمات پس از فروش و گارانتی شیرآلات گلزار به آدرس تهران، پاسداران، خ پایدارفرد، نبش بوستان دهم، پلاک ۲۹ واحد ۱۴ مراجعه فرمایید.

انواع مدل های شیرآلات (شیرآلات توکار و شیرآلات رو کار)

امروزه سرویس بهداشتی به فضایی قابل توجه برای طراحان و مصرف کنندگان تبدیل شده است. تمرکز متخصصین طراحی و تکنولوژی‌های مدرن صنعت ساختمان بر این بخش؛ فضایی زیبا ، کارامد و آرامش بخش را برای دقایقی از روز فراهم می‌اورد.

بیشتر بخوانید

فلاش تانک‌ توکار، نسل جدید سرویس‌های بهداشتی شما

فلاش تانک‌ توکار چیست؟ 

فلاش تانک های توکار در واقع همان سیفون‌های رایج در فضای سرویس‌های بهداشتی است که همه‌ی ما با آن‌ها آشنایی کافی داریم.

این فلاش تانک‌ها به صورت مخفی پشت دیوار سرویس بهداشتی شما قرار گرفته و توسط یک پنل کلید کوچک که روی دیوار نصب شده قابل کنترل و هدایت است. 

فلاش تانک‌های توکار

بیشتر بخوانید

درب توالت فرنگی ( درب وال هنگ )

نکاتی در مورد درب توالت فرنگی و درب وال هنگ 

خرید توالت فرنگی در ابتدا شاید امری روزمره نباشد و حتی شاید در کل دوره زندگیمان با این موضوع کلا برخورد نکینم و یا گاها فقط یکی دو بار در طول زندگی نیاز به خرید توالت فرنگی و یا خرید وال هنگ داشته باشیم. در مقالات قبلی در مورد نکات مهم در انتخاب والهنگ و انتخاب توالت فرنگی به صورت اجمالی توضیح داده شده است. اما در این مقاله هدف ما توضیحاتی در مورد درب توالت فرنگی و درب وال هنگ است که به ضعم ما پر مصرف ترین قطعه در وال هنگ و توالت فرنگی نیز به حساب می آید.

بیشتر بخوانید

کاربرد دکمه های توالت فرنگی (توالت فرنگی دو زمانه)

کاربرد دکمه های توالت فرنگی (توالت فرنگی دو زمانه)

شاید دیدن تیتر این مقاله برای شما عجیب به نظر برسد اما مطالعات نشان داده است که بیش از ۷۰% مردم دنیا دلیل وجود دو دکمه با سایزهای مختلف را بر روی توالت فرنگی نمی داند و باز هم بیش از ۸۶% از مردم از مزایای آن استفاده نمی کنند. البته این درصد ها در اروپا و کشور های پیشرفته به مراتب کمتر است.

بیشتر بخوانید

شیر روگازی ( شیر قابلمه پر کن )

شیر قابلمه پرکن

به نوع جدیدی از شیرآلات گفته می شود که فقط صرفا با یک نوع ورودی آب سرد یا گرم بر روی اجاق گاز نصب می شود و به موجب آن نیازی به حمل قابلمه به منظور پرکردن آب نیازی نیست.

شاید کلیشه باشد اما واقعیت این است که بیشتر کارهای منزل علی الخصوص آشپزی توسط بانوان انجام می شود و و از دیرباز بلند کردن و پر کردن قابلمه مخصوصا برای خانواده های عیالوار و همینطور مادربزرگ های ما کاره بسیار دشوار و خسته کننده ای بوده و حتی در مواقعی که دیگ غذا بزرگ باشد نیاز به کمک دارند. حالا با وجود ساخت شیر روگازی و یا به عبارت بهتر شیر قابلمه پر کن این مشکل برای همیشه مرتفع شده است.

بیشتر بخوانید

تبلیغات میدانی شیرآلات ویسن تین در بندرعباس

نصب بیلبورد شیرآلات ویس تین VISENTIN در جاده ساحلی بندرعباس توسط نماینده محترم جناب آقای فواد نیکخواه فروشگاه فوآد FOAD.

بازرگانی گلزار از این طریق مراتب تقدیر و تشکر خود را از جناب مهندس فواد نیکخواه نماینده محترم شیرآلات ویسن تین در بندرعباس بابت زحماتشان در راستای تعالی برند ویسن تین اعلام می دارد. فروشگاه فواد از خوشنام ترین  و مجهزترین فروشگاه های تجهیزات ساختمانی در جنوب کشور می باشد. مهندسین، معماران و مصرف کنندگان شهر بندرعباس می توانند از طریق آی دی زیر به صفحه فروشگاه فواد در اینستاگرام مراجعه فرمایند.

بیشتر بخوانید

تخلیه سیفونیک در مقابل تخلیه واش دان (آبشاری) ، تفاوت در چیست؟

تخلیه سیفونیک در مقابل تخلیه واش دان (آبشاری) ، تفاوت در چیست؟

اگر که راهتون به بازار خرید و فروش توالت فرنگی باز شده باشه و یا قصد خرید توالت فرنگی داشته باشین، حتما متوجه شدین که تصمیم گیری خرید بین دو نوع تخلیه توالت فرنگی واش دان و سیفونیک میتونه کمی گیج کننده باشه. در حالی تفاوت چندانی در این دو مدل تخلیه در توالت های فرنگی وجود نداره، مواردی هست که حتما قبل از خرید توالت فرنگی باید آنها را بدانید. تفاوت توالت فرنگی با تخلیه وآش دآن و سیفونیک در کجاست؟ جوابتون همین جاست:

سیستم تخلیه واش دان و سیستم تخلیه سیفونیک در توالت فرنگی خرید توالت فرنگی فروش توالت فرنگی والهنگ وال هنگ فلاش تانک توکار

تخلیه واش دآن (WASH DOWN)

در توالت فرنگی های واش دآن Wash Down جریان آب رها شده از مخزن فاضلاب را به سمت خروجی های معمولا ۴”  اینچی ۱۰ سانت هدایت میکند. از موارد بارز استفاده از توالت فرنگی های واش دآن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیشتر بخوانید

نکات مهم در خرید شیرالات توکار

شیرالات توکار و نکات مهم در خرید آن

شیرالات توکار به دسته ای از شیرالات بهداشتی گفته می شود که تمامی مکانیسم آن اعم از کارتریج، دایورتور و تمامی لوله و اتصالات آن در داخل دیوار قرار گرفته و قابل رویت نمی باشد، تنها قسمت قابل رویت شیر قاب روی مغزی توکار آن به همراه هندل (دسته شیر) جهت باز و بسته کردن و تنظیم دما می باشد.

بعد از انقلابی که تولید کارتریج در صنعت شیرآلات به وجود آورد شاید بزرگترین تغییر در سالهای اخیر تولید شیرآلات توکار ساختمانی باشد، این شیرآلات مزایای بسیاری در مقابل شیرآلات سنتی و روکار دارد که از جمله آن می توان به راحتی در نظافت، پوسیدگی و زنگ زدگی بسیار کمتر، عمر بیشتر، اشغال فضای کمتر و چهره مدرن و زیبا تر نسبت به شیرآلات سنتی روکار می باشد. 

بیشتر بخوانید

تفاوت توالت فرنگی و وال هنگ

توالت فرنگی یکی از اجزای اصلی در سرویس بهداشتی است، بنابراین شناخت این محصول و انواع آن می تواند انتخاب آن را برای ما راحت تر کرده تا بتوانیم سرویس بهداشتی زیبا و ایده آل خود را خلق کنیم.

توالت فرنگی هایی که به طور معمول از گذشته استفاده می شده، بر روی زمین نصب می شود و تخلیه و خروجی آن عمدتا در کف قرار دارد. به فاصله مرکز لوله تخلیه در کف سرویس سهداشتی تا دیوار پشت آن در اصطلاح آکس گفته می شود که در انتخاب توالت فرنگی اهمیت دارد.

از مزایای استفاده از این نوع توالت ها:

 1. مقرون به صرفه تر از انواع دیگر آن
 2. نصب، تعمیر و نگهداری آسان تر

نوع دیگری از توالت های فرنگی، وال هنگ است. وال هنگ یا  wall hung که در لغت به معنای متصل به دیوار است و در بازار اصطلاحا به سرویس های بهداشتی گفته می شود که به دیوار  متصل می شود، از دیگر نام های رایج برای وال هنگ، والهنگ، توالت فرنگی توکار و توالت فرنگی دیواری و مدرن می باشد.

بیشتر بخوانید

Follow by Email
Facebook
Pinterest
LinkedIn
Instagram